شرکت ” روشنا فن آوری الف” با نام تجاری صنایع روشنایی الف (ALEF Lighting group)  تولید کننده انواع چراغهای روشنایی ال ای دی (LED)  یکی از مدعیان صنعت برق و روشنایی کشور به شمار می رود. این شرکت از سال ۱۳۸۸ با هدف خودکفایی و رفع نیازهای کشور در زمینه صنعت روشنایی شروع به فعالیت نموده است و  همواره سعی می نماید در مسیر دستیابی به تحقیق و توسعه کارآمد، تربیت نیروی انسانی با نگرش کاربردی گام بردارد.

نیاز امروزه ایران به بهینه سازی مصرف انرژی، صنایع روشنایی الف را برآن داشت تا با طراحی و تولید تجهیزات روشنایی و با استفاده از تکنولوژی LED در جهت کاهش هزینه های مصرف انرژی قدم بردارد. بهره‌گیری از LED با راندمان نوری بالا در توان و شارهای نوری متنوع و انطباق با استاندارد ‌های جهانی ، از جمله افتخارات این شرکت می باشد.

ضمناً این شرکت عضو شرکت های تایید شده سامانه نفت بوده و محصولات تولیدی آن پس از گذراندن آزمون­های مختلف موفق به دریافت تاییدیه ­ها و گواهینامه‌ های مختلف شده است که می توان به برخی موارد به شرح ذیل اشاره کرد:

  • دارای تاییدیه سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا)
  • تاییدیه‌ های آزمایشگاه صنعت برق (EPIL)

تست IP 66 و IP67  (حفاظت در برابر گرد و غبار ، آب و رطوبت)

حفاظت در برابر شوک الکتریکی

محدوده دمای کارکرد

  • تاییدیه‌ های دانشگاه تهران

۸۰< CRI  (ضریب تشخیص رنگ) 97/0< PFC (ضریب توان) گروه بازده انرژی A همچنین این شرکت با تولید چراغ ضد انفجار ال ای دی (LED EXPLOSIONPROOF) بعنوان اولین چراغ LED ضد انفجار تولید ایران گامی توانمند در جهت خودکفایی ملی، تقویت تولید داخلی و اشتغال زایی برداشته است.  و موفق به کسب گواهینامه EX از شرکت آزمایشگاه های صنایع انرژی اپیل شده است . شرکت در حال حاضر دارای خط تولید سه ­گانه به شرح ذیل می­باشد :

  1. خطوط تولید انواع چراغ­های خیابانی LED
  2. خطوط تولید انواع چراغ­های پروژکتوری LED
  3. خطوط تولید چراغ­های صنعتی

همچنین طراحی­ چراغ­های تولیدی این شرکت انحصاری بوده و دارای گواهی ثبت طرح صنعتی  نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می­باشد. با توجه به سوابق و تجارب مثبت این شرکت در اجرای پروژه­ های روشنایی آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام می­دارد.